Koncert dla mam

W niedzielę 24 maja br. Dzień Matki uczcił koncertem Chór Dziecięcy „Canzona” pod kierunkiem Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej,  przy akompaniamencie Weroniki Jarzyńskiej grającej na fortepianie i Alicji Duszczyk grającej na skrzypcach. Koncert dedykowany wszystkim matkom rozpoczął się wzruszającymi życzeniami od Burmistrza Dariusza Urbańskiego .

Występy chóralne przeplatane były solowymi prezentacjami młodych pianistów: Aleksandry Walkiewicz, Magdaleny Dolińskiej, Agaty Strzelczeni, Julii Maternickiej, Joanny Cieślak, Filipa Jarzyńskiego.  Chór zaproponował oryginalny   repertuar, była klasyka, przyśpiewki  ludowe, muzyka filmowa, utwory rozrywkowe i dziecięce. Wystąpili soliści : Antonina Bulińska, Aleksandra Woźniak, Patrycja Ludzkowska, Martyna Głodek, Zuzanna Szóstak, Weronika Rogal, Agata Ratajczak, Blanka Przymusińska. Ponad godzinny koncert w nowej sali Ośrodka Kultury wypełnionej do ostatniego miejsca spodobał się publiczności, która gorącymi brawami nagrodziła wysiłki twórcze młodych artystów.

Bartłomiej Stefański

MGOKiR