home

Koncert Adwentowy

Adwent to czas wyjątkowy i  co roku przeżywamy go równie mocno. Jest wszak przygotowaniem do pięknym świąt, a przede wszystkim to czas wielkiej nadziei. Nadziei na lepsze, które ma przyjść. Na to, że w końcu będzie dobrze i ułoży się po naszej myśli. Boże Narodzenie to przecież światło, które ma oświetlić nasze życie. I co roku, od nowa przeżywamy to samo radosne oczekiwanie na cud.

KA_Canzona_Kameralna.jpg 

Po raz drugi w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa mogliśmy przeżywać czas adwentu w inny sposób. W niedzielę 20 grudnia odbył się niezwykły koncert adwentowy w wykonaniu chórów „Canzona”. Usłyszeliśmy m.in.  Modlitwę z opery „Jaś i Małgosia”, O najdroższy kwiatku, Veni Domine, Rorate coeli.

KA_Canzona_Plus.jpg 

Na koncercie adwentowym zaprezentowały się: Chór Dziewczęcy „Canzona”, Chór „Canzona Kameralna”, Żeński Chór „Canzona Absolwent”, Chór Chłopięcy „Canzona” i Chór Mieszany „Canzona Plus”. Dyrygowały: Adrianna Wtorkowska, Elżbieta Wtorkowska, fortepian: Lilianna Wojciechowska, Weronika Jarzyńska, organy: Dominika Chromiak.

KA_Chor_Chlopiecy_Canzona.jpg 

KA_Chor_Dziewczecy_Canzona.jpg 

KA_Zenski_chor_Canzona_Absolwent.jpg 

Po koncercie podziękowania chórzystom i dyrygentkom złożył ks. proboszcz Marek Chmara.