Dwanaście spektakli na dwunastych Teatraliach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, po raz dwunasty w auli Gimnazjum nr 1 podniosła się kurtyna Gminnego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych TEATRALIA 2016. I to nie był prima aprilis, chociaż było to 1 kwietnia br.

Organizatorami przeglądu od lat jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie. Jak co roku było różnorodnie, kolorowo i zabawnie. Prezentacje zaskakujące w treści i grze aktorskiej. Jako organizatorzy ogromnie się cieszymy, że nasze Teatralia z roku na rok są coraz większe, jeśli chodzi o ilość spektakli (12) i aktorów biorących w nich udział (159). Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i ogromny wysiłek twórczy. Na zakończenie przeglądu, kilka słów podsumowania, a przede wszystkim podziękowań skierował do uczestników i opiekunów Burmistrz Gminy Dariusz Urbański.

Każda grupa teatralna otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom i słodkości, a reżyserzy kwiaty i dyplomy. Nagrody wręczali: Burmistrz Dariusz Urbański, Przewodnicząca Komisji Oświatowo-Społecznej Krystyna Przygońska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Monika Nowak-Bajer i dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak.

W XII Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych udział wzięli:

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Zdjęcia: Bartłomiej Stefański, Tomasz Mizgier