home

Dżin na wszystkie kłopoty i sfrustrowany wilk….czyli Teatralia 2015

Dnia 27 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 uroczystego otwarcia XI Gminnego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych „TEATRALIA 2015” dokonał Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański. Pomysłodawczynią przeglądu była Wanda Krajna – Solman była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

T-15

I tak od jedenastu lat ośrodek kultury wraz ze szkołą organizują przegląd z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z roku na rok prezentowane spektakle są coraz lepsze, odważniejsze. Zaskakują treścią i formą prezentacji. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowały się szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie z grupą teatralną „Aniołki Diabołki” w spektaklu „Piosenki wcześniej urodzonych ” w reżyserii Jolanty Szpot. Był to bardziej musical, młodzi artyści porwali publiczność do wspólnego śpiewania.
  • Po raz pierwszy w naszym przeglądzie wzięła udział grupa teatralna z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zaprezentowali się w spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Lecha Mroczkowskiego. Dowcipna inscenizacja, gdzie wilk wzbudził ogólną sympatię i dostał najwięcej braw od publiczności.
  • Szkołę Podstawową nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowały dwie grupy teatralne:

– Grupa teatralna „Ananasy” w spektaklu „Czerwone Kapturki” w reżyserii Grażyny Mroczek. Najliczniejsza grupa tegorocznego przeglądu, wartka akcja, pomysłowe stroje i sceniczny rozmach. I do tego przerażony wilk liczebnością Czerwonych Kapturków, które powinien zjeść.

– Grupa teatralna „Muzycy” w spektaklu „Śpiąca Królewna” w reżyserii Bożeny Ceranek, zaskoczyli dowcipną treścią, grą aktorską i tańcem.

  • Szkołę Podstawową w Białężynie reprezentował szkolny zespół teatralny „Piegus” w spektaklu „Brzydkie kaczątko” w reżyserii Martyny Papajewskiej. Zaskakująca prezentacja, przepiękna muzyka połączona z tańcem i grą. Gra aktorska na pograniczu pantomimy. Wielkie brawa za odwagę i pomysł opowiedzenia baśni w tak nietypowy sposób.
  • Szkołę Podstawową w Długiej Goślinie prezentowała grupa teatralna „Aladon” w spektaklu „Przygody Dżina i Aladyna” w reżyserii Aldony Dałek. Kolorowe stroje, dowcipne dialogi i zaskakujące zakończenie. Dżin (wspaniała gra aktorska) nie sprostał życzeniom kobiet…
  • Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie zaprezentowało się w spektaklu „Alicja” na motywach książki „Alicja w krainie czarów” , które wystawiło Szkolne Kółko Teatralne „Hipokryci” w reżyserii Elżbiety Mistarz. Brawa za scenariusz i kunszt aktorski, dowcipne teksty, wartką akcję. Scenariusz napisała uczennica Gimnazjum nr 1.
  • Zespół Szkół w Bolechowie reprezentowało szkolne kółko teatralne „Miłośnicy szkoły” w spektaklu „Co to za bajka” w reżyserii Violetty Pawlak. To był ostatni spektakl tegorocznego przeglądu. Zaskoczył brawurą, kontaktem z publicznością .Gra aktorska połączona z interakcją, prawdziwy show na scenie.

Na zakończenie wszystkie grupy teatralne i opiekunowie otrzymali z rąk Burmistrza Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1Moniki Bajer – Nowak pamiątkowe dyplomy, przepiękne statuetki i łakocie.

W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i reżyserom za wspaniałą przygodę teatralną, którą mogliśmy przeżyćdzięki Wam. Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich naszych aktorów.

Widzimy się za rok.

 

Agnieszka Szymańska- Wojtera