Tournee koncertowe „Canzony”

W dniach 1- 8 listopada br. Chór Dziecięcy „Canzona” koncertował w Wielkiej Brytanii.

Na zaproszenie ks. Jerzego Purcnala z parafii św. Jana Chrzciciela East Putney w Londynie, dzieci przez dwa dni miały okazję zwiedzić najważniejsze miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii – m.in. zmianę warty przy Bakingham Palace, ogrody Kensington, Tower of London, Big Ben, Westminster Abbey, Madame Tussauds, Natural History Museum i Science Museum.

Zwieńczeniem naszego pobytu w Londynie był koncert dla Polonii w kościele św. Jana Chrzciciela.

W drodze do Walii zwiedziliśmy przepiękne miasto uniwersyteckie – Oxford.

Na trasie tournee chóru ważnym punktem był udział w North Wales Choral Festival w Llandudno w Walii, gdzie Canzona zdobyła 4 miejsce w konkursie i otrzymała wysokie recenzje jury.

Z pięknego kurortu jakim jest Llandudno udaliśmy się do Hull, gdzie na zaproszenie ks. Stanisława Gładysza gościła nas Polonia.

W niedzielę 6 listopada chór śpiewał trzykrotnie podczas liturgii oraz dał koncerty w Scaraborough, Yorku i Hull – w tej ostatniej parafii były to obchody 10-lecia Polskiej Misji Katolickiej, gdzie mszę świętą celebrował rektor zakonu Chrystusowców.

Kolejny dzień to zwiedzanie Hull i powrót promem do Rotterdamu.

Dziękujemy Radzie Miejskiej w Murowanej Goślinie i Burmistrzowi Dariuszowi Urbańskiemu za sfinansowanie transportu.

Zdjęcia i tekst Adrianna Wtorkowska-Kubińska