home

Co słychać u Canzony?

W dniach 24- 28 czerwca br. Chór Żeński „Canzona” koncertował w Wielkiej Brytanii na zaproszenie ks. Stanisława Gładysza gościła nas Polonia.

W niedzielę 25 czerwca chór śpiewał trzykrotnie podczas liturgii oraz dał koncerty w Scaraborough, Yorku i Hull. Chór po za koncertami miał okazję zwiedzić Hull, Scarborough oraz klify,jaskinie w okolicach Flamborough i Bempton. Wjazd był całkowicie finansowany przez chórzystki.

***

Pobyt w Wielkiej Brytanii zaowocował dalszą współpracą z księdzem Stanisławem Gładyszem. Tym razem na jego zaproszenie chór pojechał do Lubomierza, leżącego na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego. Oprócz intensywnych trzydniowych warsztatów chór uświetnił dwie msze święte, a także odwiedził zamek w Nidzicy. Znalazł się też czas na wycieczkę w góry.

Wjazd był całkowicie finansowany przez chórzystki.

***

Koniec wakacji dla wielu chórzystów Canzony to coroczne letnie warsztaty artystyczne. Obejmują one zajęcia wokalne, taneczne, plastyczne oraz zespół gitarowy.
W tym roku były to warsztaty w Calelli w Hiszpanii.
Jak zawsze był czas na pracę, ale i na wodne szaleństwa pod opieką wykwalifikowanego ratownika.
Dzieci i młodzież spędziła również cudowny dzień w Parku Marineland, gdzie można było podziwiać spektakl z udziałem delfinów, fok oraz ptaków tropikalnych, a ponadto zwiedzić Barcelonę (m .in .Park Güella, Stadion Camp Nou ), Girone oraz przepięknie położony klasztor Montserrat.
Efekty warsztatów będziecie można zobaczyć podczas koncertu urodzinowego Canzony 8 października na który serdecznie już dziś zapraszamy!
Projekt był całkowicie finansowany przez rodziców chórzystów.

 

Adrianna Wtorkowska – Kubińska
Zdjęcia: archiwum chóru