Spotkanie z malarstwem współczesnym

Uczestnicy zajęć Pracowni Malarskiej MGOKiR przy ul. Mściszewskiej 10  mieli okazję zobaczyć  współczesne malarstwo „na żywo”. W środę 23 listopada odbyły się wyjazdowe zajęcia pracowni. Zwiedziliśmy kilka poznańskich galerii sztuki. W planach były dwie znakomite niedawno powstałe galerie, Galeria Rodriguez przy ulicy wodnej z wystawą  malarstwa Doroty Buczkowskiej  i Galeria Skala przy ul. Św. Marcin z wystawą malarstwa i obiektów Anny Bąk. Po drodze trafiliśmy na dwie wystawy w  Galerii Miejskiej Arsenał  Marca Tobiasa Winterhagena pt. „O piękna niepełnosprawności” oraz zbiorową wystawę prezentującą tkaninę współczesną pt. „Tkanki” Odkryliśmy też bardzo ciekawą, nowiutką galerię Bazar przy ul. Paderewskiego. Trafiliśmy tam na wystawę malarstwa Celiny Kanunnikavej, młodej białoruskiej malarki mieszkającej w Poznaniu ostatnio nagradzanej w najważniejszych konkursach i przeglądach malarstwa w Polsce.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PASJONATÓW SZTUKI NA NASZE ZAJĘCIA DO PRACOWNI MALARSKIEJ przy ul. Mściszewskiej 10 w ŚRODY  od 16.00 do 19.00.

Bartłomiej Stefański