Taniec to radość

Nasz ośrodek kultury po raz trzynasty zorganizował Pokazy Taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, które odbyły sie 27 kwietnia br. w auli Gimnazjum nr 1.

W tym roku pobiliśmy rekord, na parkiecie w sumie zatańczyło 293 tancerzy! Nasze pokazy mają od lat spontaniczny charakter. Nie narzucamy stylu tańca, muzyki czy formy przekazu.

Tancerze z uśmiechem na ustach i zapałem do tańca wyszli na scenę, by pokazać swoje umiejętności.

To duże wyzwanie, któremu z całą pewnością sprostali, choć nie brakło stresu i chwil zawahania. Publiczności zaprezentowano wiele technik tanecznych, m.in.: Disco Dance, Hip Hop, Street Dance, taniec klasyczny czy ludowy.

Ogromne wrażenie na publiczności i tancerzach zrobił występ profesjonalnej pary tanecznej mistrzowskiej klasy „S”. Wystąpili Monika Pyś – Akademicka Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich i Bartłomiej Steinke – Mistrz Wielkopolski w tańcach latynoamerykańskich.

W pokazach udział wzięli:

Na zakończenie każdy zespół otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę oraz słowa uznania od burmistrza Dariusza Urbańskiego i dyrektor ośrodka kultury Arlety Włodarczak. Wszystkie zespoły zasługują na wielkie brawa. Tańczyli z wielkim zaangażowaniem, polotem i co najważniejsze z radością. Bo taniec to radość. A nas organizatorów cieszy fakt, że z roku na rok jest co raz więcej zespołów.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier