„Uczeń i Mistrz”

Po raz czwarty w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”  zaprezentowali swoje prace uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie w ramach wystawy „Uczeń i Mistrz”.

„Uczeń i Mistrz” to cykl, który z jednej strony jest spotkaniem nauczycieli, uczniów, rodziców i tych wszystkich, którzy kochają sztukę. Z drugiej strony opowiadaniem, narracją młodego artysty o otaczającym go świecie wyraża w nich siebie, swoje pragnienia, tęsknoty i otwiera się na drugiego człowieka(widza), chcąc mu poprzez swoje prace powiedzieć coś o sobie.
Mistrz inspiruje ucznia do kreatywności artystycznej, do tego by stał się oryginalnym twórcą. By był sobą.

W tegorocznym spotkaniu ” Mistrz i uczeń” swoje prace wystawiają uczniowie gimnazjum, ale także po raz pierwszy prace prezentują absolwenci .

W wystawie udział wzięli:
Marianna Andrzejewska
Marcelina Felerska
Klaudia Kielma
Helena Kulik
Marta Mularska
Magdalena Nowak
Klaudia Pawłuszek
Karolina Pytlak
Patrycja Stasieczek
Mateusz Staszewski

Absolwenci:
Zuzanna Drgas
Klaudia Gorgolińska
Mikołaj Jastrzębski

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 6 czerwca br., gdzie tłumnie stawili się koledzy i koleżanki, rodzice i grono pedagogiczne. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej wystawy w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”. Wystawa czynna do 20 czerwca br. w godzinach od 8.00 – do 19.00.

Beata Springer
Agnieszka Szymańska- Wojtera