home

„Mistrz i Uczeń”

Po raz trzeci w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” zaprezentowali swoje prace uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie w ramach wystawy „ Mistrz i Uczeń”.

„Mistrz i Uczeń”, to cykl spotkań artystycznych, który stanowi okazję do spotkania nauczycieli, uczniów, rodziców i tych wszystkich, którzy kochają sztukę, by w tym pędzie współczesnego świata zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad podstawowymi wartościami, czyli nad tym wszystkim, co jest w życiu najważniejsze. To również okazja do promowania twórczości artystycznej młodych ludzi.
W kontekście rozważań mistrz i uczeń, etyczne wezwanie „być lepszym niż się jest” oznacza przede wszystkim być innym, nie tylko niż się jest, ale także być innym niż jest twój mistrz. Jest to więc oczywiste wezwanie do bycia sobą, a co za tym idzie do bycia oryginalnym twórcą.

„Bądź inny” znaczy paradoksalnie „bądź sobą”! Aby być sobą, musi być wolny również od wpływu tych, którzy współtworzą tradycyjne kanony piękna i współczesne kanoniki mody.
W tegorocznej wystawie biorą udział uczniowie:

  • Zofia Ancukiewicz – grafika komputerowa i malarstwo,
  • Zofia Bulińska – rysunek,
  • Zuzanna Drgas – rysunek,
  • Jan Giełwanowski – fotografia,
  • Klaudia Gorgolińska – rysunek,
  • Mikołaj Jastrzębski – malarstwo i fotografia,
  • Zuzanna Nyczke – rysunek,
  • Maja Schraube – fotografia,

i mistrz Beata Springer – malarstwo.

W swoich pracach uczniowie wykazują się wysokimi umiejętnościami warsztatowymi, zawierają w nich również subtelne przemyślenia na temat świata i ludzkiej natury.
Każdy artysta tworzy własny świat, uwzniośla go, a przy tym uwzniośla nas odbiorców, poszerzając nam perspektywę. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 24 maja br., gdzie tłumnie stawili się koledzy i koleżanki, rodzice, dziadkowie i grono pedagogiczne.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”. Wystawa czynna do 20 czerwca br. w godzinach od 8.00 – do 19.00.

Beata Springer

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Bartłomiej Stefański