Mikroplener w Kamińsku

Lato w Kamińsku nad jeziorem to świetna pora na twórczość artystyczną. W środku lipca przez trzy dni artyści malarze z pracowni sztuki z ośrodka kultury pracowali na plenerze malarskim. W tym roku pierwszy raz w historii plenerów odbył się on latem w wakacje. Tegoroczne spotkanie było wyprawą w świat lasu Puszczy Zielonki. Inspiracja lasem, „odbicie świata sawanny”, „shinrin yoku”, tajemnicze miejsca, „niebieski umysł – flow”, woda, to zagadnienia z którymi zmierzyli się twórcy w tym roku. Tematy zainspirowane lekturą książki Łukasza Długowskiego „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której opisana jest między innymi jego mikrowyprawa do Puszczy Zielonka. Ciekawą odmianą był spacer shinrin yoku, czyli świadome, wrażliwe chodzenie po lesie tzw. „kąpiel w lesie” taka medytacja, od lat uprawiana w Japonii. Na plenerze powstały ciekawe prace malarskie, które pokażemy jesienią na wystawach.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Śliwińskiemu za krosna malarskie. Organizatorem pleneru był nasz ośrodek kultury, artystów przygarnął na swojej działce Wojciech Wtorkowski. Wszystkim serdeczne dzięki! W plenerze udział wzięli: Irena Dukat, Marlena Majchrzak, Bogna Rakowska, Ewa Tys, Ewa Ziarko, Jarosław Kosakowski, Marek Szewczyk, Łukasz Szydłowski, Wojciech Wtorkowski, Stanisław Kolanus, Maksymilian Szczepaniak (jako model) i Bartłomiej Stefański.

Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański