SZTUKA DO GRANIC

Prace młodego, zdolnego artysty Łukasza Jankowskiego oglądać możemy w Galerii na Wzgórzach w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza. W sobotę 28 października 2017 r. odbyło się otwarcie indywidualnej wystawy Łukasza. Jest to jego trzecia prezentacja w Murowanej Goślinie. Po wystawie zbiorowej goślińskich artystów w Galerii w Pałacu pt. I POKAZ ART SLOW w 2013 r. nadszedł moment na wystawę indywidualną w 2014 r., również w Galerii w Pałacu pt. PREZENTACJE MŁODYCH – ŚWIEŻA FARBA. W 2016 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wystawie indywidualnej Łukasza Jankowskiego w Poznaniu w Galerii Drewutnia. Każda z wystaw pokazuje inne prace artysty. Prezentacje następują niemalże po roku co świadczy o wielkiej pracowitości, pasji i dobrej fali twórczej Łukasza. Na fali są też prace pokazane w Galerii na Wzgórzach. Możemy zobaczyć serie portretów w których artysta zajmuje się problemem uzależnień i wyniszczenia. Wystawa nosi tytuł GRANICA i opowiada o przekraczaniu różnych granic po tę ostateczną dotyczącą życia i śmierci. Na wystawie zobaczymy również serię rysunków kolorowych przedstawiających potworki, bardzo sympatyczne postaci, które jednak ukrywają w sobie drugą mniej zabawną, mroczną naturę. Bonusem dla uczestników otwarcia była prezentacja rzeźb artysty, które mogliśmy oglądać wyłącznie w dniu wernisażu. Autor swoje prace umieszcza na koszulkach, bluzach, czy tatuażach dając im możliwość życia w przestrzeni otwartej. Bluzy z grafiką wykonaną w technice sitodruku można kupić i nosić na co dzień sztukę na sobie.

Cieszymy się ogromnie z wystawy Łukasza Jankowskiego. Na otwarciu obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański gratulował autorowi talentu i podkreślił wagę problemu poruszanego przez autora w jego pracach. Gratulacje i podziękowania dla autora wyraziła dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak. Na tej artystycznej, pozytywnej fali popłynęły życzenia od rodziców, krewnych, znajomych i gości wernisażu. Wszyscy dali się wciągnąć w myśl o GRANICY. Czasem pewne granice trzeba sobie postawić, czasem pewne granice trzeba z trudem przekroczyć, czasem trzeba granice otworzyć.

Wystawę można oglądać do 30 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Tekst i zdjęcia Bartłomiej Stefański