Portret wierszem malowany

W pracowni u nieznanego nikomu malarza zagościła jesień. Rozgościła sie na dobre, wypełniając pracownię różnobarwnymi liśćmi. Wtedy z pod pędzla artysty na płótnach zaczęły się pojawiać się niezwykłe portrety. Zachwycały nie tylko kolorem, były przede wszystkim nasycone poezją.

Tak mogłaby zacząć sie jakaś bajka a rozpoczął się II Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Z poezją jesienią jest nam do twarzy…”

W sali ośrodka kultury 15 listopada br., na tle przepięknej scenografii autorstwa Bartka Stefańskiego zagościli młodzi recytatorzy z naszej gminy.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Teksty były dostosowane do możliwości i wrażliwości recytatora. A to połowa sukcesu! Po raz kolejny zostaliśmy zaskoczeni dojrzałością prezentacji, dobranym repertuarem i techniką wykonawczą. Widać było ogromny wkład pracy dzieci, wychowawców i rodziców nad tekstem. Nasi recytatorzy wiedzieli o czym mówią i co chcą przekazać słuchaczom.

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska -Wojtera:

Serdeczne gratulacje wszystkim recytatorom i ich opiekunom złożył burmistrz naszej gminy Dariusz Urbański, który też wręczał pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania recytatorom i naszej Doni Boch, która zawsze znajduje czas by nas wesprzeć swoim doświadczeniem, wrażliwością i życzliwością.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier