„UNA CANTO – PODRÓŻ PRZEZ LATA, MUZYCZNIE I RODZINNIE”

Tak zatytułowanym koncertem świętował swoje 20-lecie zespół „Una Canto” w Długiej Goślinie, który odbył się 25 listopada br. w auli SP nr 1 w Murowanej Goślinie. Założycielem i kierownikiem zespołu przez ponad czternaście lat był Józef Kasprzak i to Jemu dedykowany był ten występ. Zespół prowadziła również Ewa Kandulska-Jakóbczyk, którą mogliśmy usłyszeć w akompaniamencie pianistycznym w jednym z utworów. Cudowne artystki, panie z zespołu „Una Canto” pod dyrekcją kierownika muzycznego zespołu Aliny Forysiak zaczęły od bloku pieśni maryjnych. Mogliśmy usłyszeć pieśń „Gaude Mater” oraz współczesne, porywające aranżacje pieśni poświęconych Maryi. W bloku piosenek country usłyszeliśmy „Jaki tu spokój”, „Zuzanna”, czy „Piwko”. Koncert uświetnił występ wyjątkowo utalentowanej, młodej artystki o przepięknym głosie Amelii Kurantowicz.

Publiczność była zachwycona. Koncert nabierał tempa i w bloku występów solowych wysłuchaliśmy: „Pytasz mnie” w wykonaniu Krystyny Ługowskiej, „Miłość Ci wszystko wybaczy” w wykonaniu Anny Górskiej, „Ada to nie wypada” w wykonaniu Ewy Górskiej, „Harmony” w wykonaniu Elżbiety Pływaczyk, „Już nigdy” w wykonaniu Marii Winkel, „Kołysanka” w wykonaniu Sylwii Kaczmarek, „A ja nie chcę czekolady” w wykonaniu Judyty Roszak oraz „Paloma” w wykonaniu Małgorzaty Ślewczuk nagrodzonej owacjami na stojąco. Artystkom akompaniowała Alina Forysiak. Po indywidualnych prezentacjach wszystkich artystek nastąpił blok piosenek biesiadnych. Usłyszeliśmy „Hej z góry, z góry jadą mazury”, ” Mosteczek zielony przy modrym ruczaju,” Lebioda” i finałowy , brawurowo wykonany utwór „Kukułeczka” w nowym tekstowym opracowaniu zawierającym opis poszczególnych artystek tworzących skład zespołu „Una Canto”. Wystąpili również Jacek Ślewczuk w partii tanecznej i w akompaniamencie gitarowym Mikołaj Kaczmarek. Zespół otrzymał czek podpisany przez burmistrza Miasta i Gminy Dariusza Urbańskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Kamila Grzebytę, pamiątkowe statuetki, od wielbicieli i zaprzyjaźnionych zespołów i gości moc życzeń, upominków i gromkie „100 lat”. Koncert poprowadzili dyrektor MGOKiR Arleta Włodarczak i Mateusz MJ Sibilski. Zespół „Una Canto ” podziękował pięknie za współpracę i przychylność w ciepłych słowach, ale przede wszystkim uraczył wszystkich wspaniałym koncertem w prezencie dla goślińskiej kultury i licznie przybyłej publiczności. Na koniec tradycyjnie pokrojono urodzinowy, ogromny tort.

Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański