GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Konkurs został zorganizowany przez nasz ośrodek kultury, jako kolejne wydarzenie upamiętniające tę niezwykle ważną datę dla naszej ojczyzny. Celem konkursu było również poszerzenie znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich i kształtowanie postaw patriotycznych.Konkursy recytatorskie upowszechniają kulturę żywego słowa oraz doskonalą umiejętności recytatorskie.

Jednak ten konkurs był inny od pozostałych. Było podniośle i uroczyście, przejmująco i radośnie. Zachwycała dojrzałość recytacji. Każdy uczestnik miał doskonale dobrany tekst, wiedział o czym mówi i co chce przekazać słuchaczom. Patriotyzm, wolność, niepodległość, duma te słowa najczęściej padały. Wzruszała świadomość wypowiedzi w tak młodym wieku.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: Dioniza Boch, Hanna Prokopiak i Agnieszka Szymańska-Wojtera po wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać w kategorii:

Klasy I- III

Klasy IV-VI

Klasy VI- VIII i gimnazjalne

Na zakończenie konkursu każdy recytator otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby nagrodzone książki.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym recytatorom za piękne recytacje, opiekunom, nauczycielom i rodzicom za wkład pracy, jurorkom za wsparcie, mądre rady, życzliwość i wiarę w możliwości naszych uczestników konkursów recytatorskich.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier