Jubileuszowy 25. Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 5 kwietnia br. Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie odbył się 25. jubileuszowy konkurs przyrodniczy.

Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych. Odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Uczestnicy pisemnie odpowiadali na pytania testowe, każda grupa wiekowa miała inny zestaw pytań. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z gminy Murowana Goślina. Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak przyznała następujące miejsca:

Grupa młodsza:

1. Oliwia Łukarska (Szkoła Podstawowa nr 2)
  2. Tymoteusz Kwaśny (Szkoła Podstawowa nr 2)
  3. Franciszek Podorecki-Szymaś (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)

Grupa starsza:

1. Oliver Kozłowski (Szkoła Podstawowa  nr 2)
  2. Hanna Grzegorzek (Szkoła Podstawowa Białężyn) i Wojciech Janiszewski (Szkoła Podstawowa nr 2)

Grupa najstarsza:

1. Kaja Różycka (Szkoła Podstawowa nr 2) i Michał Malec (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)
  2. Aleksandra Nowak (Szkoła Podstawowa Białężyn)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier