Malowane Kubki

W ciekawy sposób spędzili część sobotniego popołudnia uczestnicy warsztatów malowania kubków. 30 marca br  w pracowni malarskiej ośrodka kultury powstały dzieła malarskie na powierzchni ceramicznych kubków. Każdy z uczestników namalował swoją wersję wiosennego kubka. Specjalnymi farbami do malowania porcelany za pomocą małych pędzelków nanosili inspirowane wiosną i zbliżającymi się świętami wielkanocnymi motywy kolorowych fantazyjnych wzorów i przedstawień. Serię piętnastu kubków czekało po wyschnięciu farby wypalenie w piekarniku w temperaturze 150 stopni. Po wypaleniu kolory stały się bardziej wyraziste i trwałe. Druga seria kubków jaka w tym dniu powstała zakładała wykorzystanie kubków uszkodzonych. Przywrócenie do życia tzw. „szczerbatków” przyniosło wiele radości. Może nie da się z nich pić, ale można trzymać w nich kredki, długopisy i inne małe przedmioty. Swoje dzieła artyści zabrali do domu. To było bardzo kreatywne, twórcze spotkanie, było wesoło i kolorowo.

Dziękujemy Panu Mirosławowi Gadomskiemu za podarowanie kubków do pracowni naszego ośrodka.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański