Wizyta Świętego Mikołaja online!

Wizyta św. Mikołaja - plakat

Rok 2020 jest inny niż poprzednie lata. Epidemia koronowirusa spowodowała, że nie mogliśmy spotkać się wspólnie, tak jak przez ostanie ponad dwadzieścia lat na płycie Nowego Rynku w Murowanej Goślinie i bawić się podczas mikołajek.

Wiemy doskonale, że każde dziecko z utęsknieniem wyczekuje wizyty Mikołaja w swoim domu, przedszkolu, czy szkole. Dlatego zaprosiliśmy wszystkie dzieci w niedzielę 6 grudnia na spotkanie z Mikołajem online. Święty Mikołaj pojawił się, by wytłumaczyć dzieciom, dlaczego nie będzie go osobiście w szkołach i przedszkolach. Uspokoił dzieci, że ma swoich oddanych pomocników, którzy sprawnie dostarczają upragnione prezenty. Ze Świętym Mikołajem wystąpił także jego wierny i bardzo lubiany Chase z Psiego Patrolu. Krótki spektakl „Wizyta Świętego Mikołaja”, przygotowany przez Teatr Forma obejrzało tego dnia ponad dwustu małych przyjaciół Mikołaja w naszej gminie.

Mamy jednak wielką nadzieję, że podczas przyszłorocznych mikołajek spotkamy się już wszyscy na żywo i pobawimy wspólnie.

Tomasz Mizgier