XXIV Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie w Murowanej Goślinie odwołane

XXIV Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie w Murowanej Goślinie

Drodzy zawodnicy,

Z przykrością informujemy, że XXIV Mistrzostwa Polski Masters w Półmaratonie, planowane na 1 sierpnia 2021 r. w Murowanej Goślinie zostały odwołane. Planowaliśmy uruchomić zapisy pod koniec maja, w maju dowiedzieliśmy się, że każdy zawodnik, który chce wystartować w Mistrzostwach Polski musi mieć licencję zawodniczą. Do tej pory organizację mistrzostw powierzał nam PZLAM w Toruniu, w tym roku (w maju) mistrzostwami zainteresował się po raz pierwszy Polski Związek  Lekkiej Atletyki w Warszawie i zgodnie z ustawą o sporcie dyktuje warunki. Uważamy, że nie powinno się zmieniać zasad w trakcie trwającego sezonu, zaproponowaliśmy, aby rok 2021 r. potraktować jako rok przejściowy, niestety nasza propozycja została odrzucona. Szkoda, że dla dobra zawodników. że PZLAM i PZLA  nie doszły do porozumienia w tej sprawie. Uważamy, że sport masters jest w dużym stopniu amatorski i do jego uprawiania nie są potrzebne licencje zawodnicze. Rozmawialiśmy z wieloma zawodnikami, nikt z nich nie miał licencji.

Murowana Goślina organizuje zawody dla mastersów od 1980 roku, od 2001 były to Mistrzostwa Polski.

W imieniu organizatorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji i Społecznego Komitetu Organizacyjnego bardzo przepraszam wszystkich zawodników, którzy przygotowywali się do startu w Murowanej Goślinie.

Arleta Włodarczak
Dyrektor biegu