home

XIV Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie

Po raz dwudziesty dziewiąty gościliśmy w Murowanej Goślinie biegaczy weteranów.  Po raz kolejny Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu powierzył naszemu miastu organizację Mistrzostw Polski. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Tomasz Łęcki, on też dokonał oficjalnego otwarcia mistrzostw. Zawodnicy walczyli o tytułu mistrzów Polski w 18 kategoriach wiekowych (mężczyźni w 10, kobiety w 8). W upalną, słoneczną pogodę 6 czerwca 2010 r. wystartowało 169 zawodników. Mieli do pokonania dystans 21,975 km, a trasę stanowiły dwie pętle z pl. Powstańców Wlkp. do Kamińska. Po raz kolejny komentatorem imprezy był doskonały znawca środowiska weteranów Rafał Wilczyński. Upalna pogoda sprawiła, że 1 zawodnik nie ukończyło biegu. Zwycięzca biegu to Sebastian Boncler  z KB MANIAC  Poznań, który osiągnął czas 1:16:13. Wśród pań  po raz kolejny najlepsza była Danuta Pietruszyńska z Międzychodu z wynikiem 1:29:18. Otrzymali puchary ufundowane przez Radnego Powiatu Poznańskiego Jarosława Dobrowolskiego.

10baner350.gif 

GALERIA – zobacz

Najstarszymi uczestnikami biegu byli: Janina Rosińska (ur.1936) z Łodzi i Michał Stadniczuk (ur.1930) z LKS Żórawina. Otrzymali statuetki Burmistrza Miasta i Gminy. Z naszej gminy wystartowało 13 zawodników:   Mirosława Bromberek,  Hanna Kramer,  Marek Żabicki, Wiesław Grzywczak, Ryszard Dzikowski, Roman Bromberek,  Roman Pietrzak, Andrzej Ludzkowski, Andrzej Sujecki,   Marek Handl,  Maciej Kramarek, Jarosław Chruścicki,  Paweł Bugajny. Najlepsi z nich okazali się: Marek Handl (1:41:45) i Mirosława Bromberek (2:00:25). Mistrzostwom towarzyszyły biegi młodzieży szkolnej. Uroczysty charakter miała dekoracja zwycięzców.

10baner350.gif 

MGOKiR w Murowanej Goślinie i Społeczny Komitet Organizacyjny serdecznie dziękują za wsparcie  finansowe i pomoc organizacyjną.
SPONSORZY:

 • Gmina Murowana Goślina
 • PZU S.A.
 • Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
 • Agencja Grupy PZU Karol Schulz
 • Jarosław Dobrowolski
 • Delikates.sp. z.o.o

POMOC ORGANIZACYJNA

 • Komisariat Policji w Murowanej Goślinie
 • Komenda Miejska Policji w Poznaniu
 • Straż Miejska w Murowanej Goślinie
 • Harcerze z ZHP
 • Cech Rzemieślników Kupców i Przedsiębiorców

Szczegółowe wyniki na stronie: www.maratonypolskie.pl