Gramy w zielone

„Gramy w zielone”, to tytuł cyklu koncertów plenerowych granych w  zielonej przestrzeni parku miejskiego, organizowanych przez ośrodek kultury w Murowanej Goślinie. W letnim anturażu, w cieniu drzew wystąpił w niedzielę 27 czerwca br. zespół BRASS BAND OBORNIKI pod kierownictwem Tomasza Kaniewskiego. Publiczność wysłuchała utworów o różnorodnym stylistycznie rodowodzie, od lat dwudziestych, po współczesne rockowe klimaty zaaranżowane w brzmienie orkiestry, z przewagą instrumentów dętych z towarzyszeniem gitar i perkusji.

Zespół znany jest już od dawna goślińskiej publiczności, niemniej jednak z prawdziwą ekscytacją jest tutaj zawsze przyjmowany. I tym razem publiczność bawiła się świetnie. Zespół ogłosił wydanie płyty, nad którą obecnie pracuje. Wszyscy czekamy na płytę, bo zapowiada się znakomicie! Pierwszy koncert z nowego cyklu „Gramy w zielone” w miejskim parku za nami. Pełni wrażeń przyrodniczych i artystycznych przyswajamy sobie miło tę przestrzeń, to dobry, „zielony” kierunek. Będzie się jeszcze tam wiele działo. Już zapraszamy na kolejne wydarzenia, bądźcie czujni! Tymczasem dziękujemy za niedzielny koncert. Do zobaczenia w parku!

Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier