Jerusalema – taneczny challenge w Murowanej Goślinie

W sobotę 23 października br. Klub Osiedlowy „Zielone Wzgórza” zaprosił mieszkańców na Nowy Rynek do wspólnej nauki kroków, by potem razem zatańczyć Jerusalema.

Pewnego dnia dziewczyny w czasie aerobiku w klubie osiedlowym, stwierdziły, że Dorota (D. Schraube), tak nas wyszkoliła, że możemy występować…Niewiele myśląc, ustaliliśmy datę, poinformowaliśmy znajomych, ogłosiliśmy i zaprosiliśmy na fb wszystkich i…zatańczyliśmy!

Autorem piosenki o tym samym tytule jest Master KG, południowoafrykański producent, a wraz z nim utwór stworzyła piosenkarka Nomcebo Zikode. Tekst w języku zuluskim jest o tęsknocie za Jerozolimą, piosenka połączona z energicznym tańcem zaraziła cały świat. Tańczą ją wszyscy! Nie ma granic wiekowych, zawodowych, czy kulturowych. Taniec łączy i tak było u nas!

Serdecznie dziękujemy Dorocie Schraube, Basi Roszak i Joli Bartczak, Klaudii Koralewskiej i wspaniałym tancerkom Studia Tańca Effort, dziewczynom ze Stowarzyszenia Fanaberia, nauczycielkom w-f. ze Szkoły Podstawowej nr 2. Przede wszystkim jednak dziękujemy dzieciakom i młodzieży, rodzicom, przechodniom, którzy odstawiali torby z zakupami na ławkach i tańczyli. WIELKI BRAWA DLA WAS WSZYSTKICH KOCHANI!

PS. Planujemy kolejny taneczny challenge, obserwujcie i szykujcie się na taneczne show.

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Bartłomiej Stefański