Kolorowy Gang Rowersów

W pierwszym tygodniu Park Miejski stał się miejscem artystycznego „procederu” na szeroką skalę! Przy pałacu pojawił się „Gang Rowersów”. Machina twórcza ruszyła i nic nie mogło jej powstrzymać! Członkowie gangu młodych artystów opanowali teren tworząc rzeźby postaci „Rowersów” z części rowerowych, desek, starych elementów mebli i banerów reklamowych. Przez trzy dni warsztatów dzieci majsterkowały z użyciem narzędzi technicznych i narzędzi artystycznych nabywając umiejętności manualnych w najprostszych działaniach jak: wbicie gwoździa, pomalowanie deski, łączenia ze sobą różnych przedmiotów za pomocą opasek zaciskowych itp.

Udało się stworzyć piętnaście ogromnych postaci, które zobaczymy na wystawie w czasie Jarmarku św. Jakuba już 23 lipca br. Efekt pracy młodych rzeźbiarzy jest fantastyczny! Barwny „Gang Rowersów” opanuje miasto! Do zobaczenia na Jarmarku!

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański