home

Gang Marcina’ w Środzie Wielkopolskiej

JESIENNY KONKURS TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH „MELPOMENA 2007 r. odbył się w Środzie Wlkp. po raz czwarty. Przez dwa listopadowe dni (15 i 16) na deskach Sali teatralnej Ośrodka Kultury wystąpiło 18 grup teatralnych z Wielkopolski. Wśród nich znalazła się również grupa z Murowanej Gośliny „Gang Marcina” założona cztery lata temu przez Marcina Matuszewskiego, a działająca przy Ośrodku Kultury.

W tym roku zespół wystąpił z premierą spektaklu „Przedział”, która odbyła się w Sali Klubu Osiedlowego na Zielonych Wzgórzach 14 kwietnia 2007 r. przy pełnej sali. Z tym przedstawieniem grupa udała się na wymieniony wcześniej konkurs. Było warto. Pierwszy raz w historii zespołu pojawiła się możliwość, aby uczestnicy zaobserwowali działania innych tego typu grup. Stworzyło to wspaniałą możliwość uczenia się nowych rzeczy i poprawiania warsztatu aktorskiego.  „Gang Marcina” zdobył w Środzie Wlkp. trzecią nagrodę, a dodatkowymi niespodziankami okazały się nagrody za scenariusz i dwie za grę aktorską.

Aktualnie grupa zaczyna pracować nad farsą „Imieniny”. Przygotowuje się również do udziału w kolejnym „Kulturalnym Szabada”. Dużo ciężkiej pracy, lecz wyjazd na Melpomenę 2007 świadczy o tym, że swoją pasję teatr „Gang Marcina” wykonuje całkiem nieźle.