Odwiedziny

W czwartek 28 sierpnia br. ekipa ośrodka kultury odwiedziła grupę dzieci z Ukrainy, które wraz z mamami i babciami przebywają w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zwanym potocznie „Bursą w Zielonce”. Bardzo szybko przełamaliśmy bariery i z pełnym entuzjazmem przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych. Wyczarowaliśmy gigantyczne kolorowe motyle, które mają za zadanie przyciągać tylko pozytywną energię. Było dużo śmiechu i zabawy przy projektowaniu wzorów, dobieraniu czułek i kolorowaniu. Potem przyszła pora na zajęcia ruchowe. Tym razem był to slack line, czyli chodzenie po cienkiej taśmie. Śmiałkowie pokonywali kilkumetrowy dystans na chwiejnej taśmie zawieszonej nad ziemią z fantazją, próbując różnych sztuczek i akrobatycznych figur jak jaskółka, czy skakanie na taśmie. Początkowo z mocną asekuracją, z czasem już swobodniej z większą dozą fantazji, wszyscy łapaliśmy balans i równowagę z promiennymi uśmiechami na twarzach.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało torbę z upominkami oraz kosz fajnych gier do wspólnej zabawy ofiarowanych przez naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że na chwilę odgoniliśmy złe wspomnienia. Życzymy Wam radości i jak najwięcej powodów do uśmiechu.

Agnieszka Szymańska-Wojtera, Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier