Następna „Zorza” dopiero za rok

Pokaz filmu „Cruella” zakończył tegoroczną edycję Kina Letniego „Zorza”. Projekt kina wakacyjnego na świeżym powietrzu został zapoczątkowany w 2015 roku przez Grupę Miłośników Kina „Zorza” i ośrodek kultury w Murowanej Goślinie. Przez te lata w weekendowe letnie wieczory wyświetliliśmy na naszym ekranie wiele pełnych emocji obrazów kinowych. Tegoroczna edycja kina odbywała się w wakacyjne piątki. Zobaczyliśmy filmy: „Elvis”, „Top Gun: Maverick”, „To nie wypanda”, „Czarny telefon”, „Kot w butach: ostatnie życzenie”, „Śmierć na Nilu”, „Ostatni pojedynek” i wspomnianą „Cruellę”.

Pogoda w tym roku dopisała. Większość seansów odbyła się w atrium i tylko sporadycznie musieliśmy korzystać z sali, ale za to klimatyzowanej. Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyły się filmy animowane dla dzieci, dorosłym także sprawiające dużo frajdy. Istotną rolę odgrywa tutaj sztuka dubbingu i świetne głosy naszych lektorów. Co wyróżniało tegoroczną edycję? Tym razem zaskoczyła nas bardzo liczna obecność widzów, byliście Państwo najlepszą obsadą każdego filmu! Należą się Wam brawa i Oscar za tworzenie klimatu tego miejsca.

Mamy już plany i pomysły, jak w kolejnych latach uatrakcyjnić jeszcze bardziej czas spędzony w naszym kultowym kinie. Życzmy sobie, aby się spełniły nasze piękne scenariusze!

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański