home

Druga edycja Kina Letniego „Zorza”

 

26 sierpnia pokaz filmu „Snajper” zakończył tegoroczną edycję Kina Letniego „Zorza”. Projekt kina wakacyjnego na świeżym powietrzu został zapoczątkowany w 2015 roku przez Grupę Miłośników Kina Zorza w Murowanej Goślinie i jak widać po tegorocznej frekwencji jest to trafiony pomysł na uatrakcyjnienie oferty kulturalnej gminy.

Miejscem piątkowych seansów było atrium Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie przy ul. Mściszewskiej 10. Dla większego komfortu oglądania zainstalowany został większy ekran, który ma 15 m kwadratowych.

W tegorocznym sezonie wyświetlono dziewięć filmów, których autorami byli między innymi Clint Eastwood, Martin Scorsese, Ridley Scott, Andrzej Wajda, Joel Schumacher i Ben Stiller.Wszyscy uczestnicy mogli wybrać coś dla siebie, w repertuarze pojawiły się pozycje z różnych gatunków filmowych – od komedii po dramaty, od bajek po sci-fi. Obejrzeliśmy m.in „Marsjanina”, „Sekretne życie Waltera Mitty” oraz „Praktykanta”. Dla młodszych kinomanów (i dla starszych też) przygotowano animacje „Zwierzogród” oraz „W głowie się nie mieści”, które zgromadziły największą widownię w kinie pod gwiazdami. Dnia 22 lipca odbył się pokaz specjalny, kiedy to zaprezentowano kronikę filmową oraz „Człowieka z marmuru”. Podczas większości piątkowych wieczorów pogoda dopisała, dwa razy seanse odbyły się w sali wielkiej Ośrodka Kultury.

Warto wspomnieć przy tej okazji o projekcji kiedy to wyświetlana była w atrium „Wyspa tajemnic” gdzie w trakcie seansu zaczęło mocno padać i nadciągnęła burza. W filmie Martina Scorsese był bardzo mroczny klimat, padał deszcz i również pojawiła się burza. Seans musieliśmy dokończyć w sali, ale większości uczestnikom, którzy dotrwali do końca tego wyjątkowego seansu podobały się efekty 5D.

Do tej pory w kinie „Zorza” przez dwa lata wyświetliliśmy 21 filmy. Widać, że frekwencja i zainteresowanie kinem wzrasta, dlatego mamy nadzieję, że jesteśmy bliżej powrotu stałego kina w naszym mieście. Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym profilu pod adresem www.facebook.com/KinoMurowanaGoslina lub do kontaktu na adres kino@murowana-goslina.pl

Na tegoroczne kino letnie zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański, natomiast organizacji podjął się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Grupa Miłośników Kina Zorza w Murowanej Goślinie.

Bardzo dziękuje Panu Dominikowi Kowalowi za profesjonalne przygotowanie projekcji filmów.

Tomasz Mizgier
MGOKiR