Goślińskie Lofry

Kolejny rajd za nami. 250 uczestników to spore wyzwanie dla organizatorów, ale sprostali zadaniu i grochówki starczyło dla wszystkich. Pomimo zimna zabawa była przednia. Konkursy piosenki turystycznej, hula hop, chodzenia na szczudłach oraz konkurs przyrodniczy to kolejne atrakcje dla uczestników rajdu. Cieszyły zgłoszenia z pobliskich gmin: Pobiedzisk, Swarzędza, Czerwonaka i Skoków.

Chociaż kilka dni przed rajdem wciąż padało, udało rozpalić się ognisko. Nie było okazałe, ale zapach palącego się drewna sprzyjał rajdowej atmosferze. Rajd miał miejsce 15 maja br. Meta znajdowała się nad pięknie położonym Jeziorem Kołatkowskim. Organizatorem XI Rajdu Turystycznego po Puszczy Zielonce byli: MGOKiR  i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, kierownikiem rajdu była pani Danuta Śliwa.

W konkursie wiedzy przyrodniczo – leśnej

1 miejsce zdobyła SP w Kobylicy
2 miejsce SP w Łopuchowie
2 miejsce SP w Pawłowie Skockim

W konkursie rzut poduszką

1 miejsce zajął Krystian Kaczmarek
2 miejsce zajął Andrzej Hadyński
3 miejsce zajął Kamil Brym

W konkursie hula-hop

1 miejsce zajęła Aleksandra Książkiewicz
2 miejsce Klaudia Zatońska
3 miejsce Daria Krupa

W konkursie chodzenia na szczudłach

1 miejsce zajął Hubert Marciniak
2 miejsce Remigiusz Muller
3 miejsce Michał Kincel

W konkursie piosenki turystycznej

1 miejsce zajęła SP w Pawłowie Skockim
2 miejsce SP w Wronczynie
3 miejsce SP w Łopuchowie

Organizatorzy zapraszają za rok!!!

Marta Trębacz