home

X ‚Goślińskie Lofry’

Dnia 16 maja 2009 r. odbył się już X Rajd ,,Goślińskie Lofry’’. Metą tegorocznego rajdu było boisko sportowe w Głęboczku. W strugach deszczu, ale  w znakomitych humorach o godz.10.30 zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy, witani serdecznie przez kierownika Rajdu  Danutę Śliwę oraz dyrektora Ośrodka Kultury Arletę Włodarczak.

lofry_6284.JPG 

 lofry_6287.JPG

Frekwencja jak zwykle dopisała, na  mecie stawili się miłośnicy przyrody z Kobylnicy, Murowanej Gośliny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kiszkowa, Zespołu Szkół we Wronczynie, Szkoły Podstawowej z Pawłowa Skockiego i Łopuchowa. Wszystkie drużyny wykazały  gotowość do wzięcia udziału w licznych konkurencjach przygotowanych przez Ośrodek Kultury oraz Ligę Ochrony Przyrody. Można było sprawdzić swoje umiejętności między innymi: w rzucie poduszką, chodzeniu na szczudłach, konkursie piosenki oraz konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej gdzie bezkonkurencyjne okazały się dwie szkoły: w Pawłowie Skockim i Łopuchowie, zajmując  I miejsce.

lofry_6289.JPG 

lofry_6291.JPG 

Po licznych zmaganiach konkursowych, uczestnicy degustowali przepyszną, gorącą grochówkę. Chociaż pogoda nie dopisała zarówno  organizatorzy jak i uczestnicy stwierdzili zgodnie, że kolejne Goślińskie  Lofry należą do udanych. Więc nieuchronnie nadszedł czas  pożegnania  i zaproszenia na kolejny Rajd w  urokliwym zakątku Puszczy Zielonka w przyszłym roku.

 

Iwona Scheffler