Rozśpiewane Goślińskie Lofry

W sobotę 19 maja br. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Murowanej  Goślinie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprosił na XIII Goślińskie Lofry . Meta rajdu mieściła się we Wronczynie przy leśniczówce Odrzykożuch ,  gdzie  uczestników witała Pani Danuta Śliwa – kierownik rajdu , oraz Arleta Włodarczak dyrektor Ośrodka Kultury.

Jak co roku chętnych do spędzenia aktywnie wolnego czasu było wielu, na metę dotarły grupy  z: Murowanej Gośliny ,Łopuchowa, Skoków, Białężyna, Pobiedzisk, Kiszkowa, Owińsk, Rejowca i najmłodsza – piesza z Koziegłów. Dla tych, którzy postanowili  aktywnie spędzić wolny czas czekało wiele konkursów z nagrodami. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, konkursy sprawnościowe przeprowadziła  Liga Ochrony Przyrody ,,Ćma”, Pani Arleta  sprawdziła wiedzę uczestników w konkursie przyrodniczo-leśnym, gdzie po pasjonującej dogrywce aż trzy drużyny zajęły pierwsze miejsca zdobywając taką samą ilość punktów: Szkoła Podstawowa z Białężyna , Rejowca i Łopuchowa. Talenty wokalne oceniało jury w skład którego wchodzili pracownicy ośrodka kultury. Konkurs piosenki cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy fakt iż  uczestnicy układają teksty pełne dowcipu i humoru specjalnie przygotowane na tę okazję , które skrzętnie gromadzimy i kto wie może  kiedyś wydamy śpiewnik ,,Rozśpiewane Goślińskie Lofry’’. Miłym akcentem i zakończeniem rajdu były odwiedziny Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina  Pana Tomasza Łęckiego (oczywiście na rowerze), który wręczył nagrody i podzielił się wrażeniami z przepięknej tarasy chociaż trudnej przy tak wysokiej temperaturze i bezchmurnym niebie . Tym bardziej dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

jeszcze więcej zdjęć

Iwona Scheffler