Artyści z grupy Mobilni zaprezentowali swoje prace w Czeskiej Republice

Po sukcesie ogólnopolskiej wystawy fotografii mobilnej w Galerii w Pałacu w Murowanej Goślinie artyści z grupy Mobilni zaprezentowali swoje prace w Czeskiej Republice. Krzysztof Górny autor i kurator wystawy goślińskiej przesyła korespondencję z relacją fotograficzną z wystawy w Czechach.

Na zamku w Czechach, w miejscowości Holesov odbył się wernisaż fotografii mobilnej. Jest to początek współpracy Polsko-Czeskiej, grupy „Mobilnej” oraz grupy „Opojeni”.
Wernisaż poprzedziła możliwość zwiedzenia starej nieczynnej synagogi. Sam wernisaż klimatyczny, Czesi gościnni, Panie w ludowych strojach podawały Slivovice oraz wino, na stołach zakąski i soki. Smaczna zupka i chlebek ze smalcem.

W imieniu grupy „Mobilni” przemawiała koleżanka Gosia. Liczę, że w lato, to Czesi odwiedzą Polskę.

Czesi i Czechy żyją spokojnie, tak mi się wydaje. Zaskakuje mnie ich spokój i życzliwość. Bardzo mi się podobało.

Krzysztof Górny