XV Spotkanie z miłośnikami przyrody – Goślińskie Lofry

W sobotę 10 maja 2014 r.  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie  wraz  z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego   po raz 15 – sty  zaprosili miłośników  uroków Puszczy Zielonka  do wzięcia udziału w rajdzie.  Na  metę,  która mieściła się na parkingu leśnym –  Okoniec  dotarły  grupy z Łopuchowa, Rejowca, Wierzonki, Kiszkowa i  Owińsk.

Na  wszystkich uczestników czekała  przepyszna grochówka, konkursy zręcznościowe przygotowane i przeprowadzone przez  Koło Ligi Ochrony Przyrody ,,Ćma” oraz konkurs przyrodniczo – leśny opracowany przez  Panią Monikę Kanatowską. Oczywiście nie zabrakło  popisów wokalnych, które zawsze wzbudzają najwięcej emocji  zarówno wśród wykonawców jak i publiczności. Nagrody we wszystkich konkurencjach ufundował Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Iwona Scheffler