Kolejny sukces „Goślińskich Chabrów”

W dniu 10.grudnia 2016 r. Goślińskie Chabry uczestniczyły w Biesiadzie Czerwonackiej w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Gospodarzem Biesiady był zespół Retro Cafe. Prezentacja zespołów była konkursem ocenianym przez profesjonalne jury w osobach: Karolina Piotrowska, Remigiusz Wojciechowski, Mateusz Sibilski.

Wystąpiło siedem zespołów oraz Grupa Integracyjno-Taneczna przy Klubie Seniora w Owińskach. Goślińskie Chabry pod batutą Marcina Matuszewskiego zaśpiewały: „Komu piosenkę”, „Po cóż żeście kawaliry przyszli”, „Jadwiga i rydze”, „Uśmiech”. Statuetkę Brązowego Biesiadnika zdobył zespół „Złoty Liść” z Budzynia, Srebrnego Biesiadnika „Stokrotki” z Tulec, a Złotego Biesiadnika otrzymały „Goślińskie Chabry”. Gościem na przeglądzie był Andrzej Cierniewski, którego koncert bardzo się podobał.

Przeglądowi towarzyszył kiermasz, na którym można było zakupić wyroby rękodzielnictwa.

Bożena Rydzyńska
Zdjęcie GOK Sokół Czerwonak