„Strumyczek” w Murowanej Goślinie

W niedzielę 21 maja br. do Murowanej Goślinie przyjechał Chór Dziecięcy „Strumyczek” z Żytomierza aby wziąć udział w X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. ks. Edmunda Szymańskiego. Chór gościł w rodzinach chórzystów „Canzony” i ich przyjaciół.

W poniedziałek 22 maja zaprezentował się w specjalnym koncercie dla młodzieży szkolnej, natomiast we wtorek wieczorem dał piękny koncert dla goślińskich melomanów. Zabrzmiały utwory klasyczne i religijne współczesnych ukraińskich i zagranicznych kompozytorów, a także piosenki dziecięce. Dyrygentem chóru jest Natalia Szewczuk, a na pianinie akompaniuje Elena Krawczuk. W czasie pobytu w naszym mieście dzieci miały okazję zobaczyć park dinozaurów w Rogowie i poznański ogród zoologiczny. Chór zatrzymał się w Murowanej Goślinie wracając z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat w Sopocie, zdobył tam srebrny dyplom.

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Tomasz Mizgier