VII Chabrowe Lato

W sobotę 22 lipca br. tradycyjnie mszą św. w intencji śpiewaków w kościele pw. św Jakuba Apostoła rozpoczął się VII Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Chabrowe Lato”. Liturgię mszy św. uświetnili: Marcin Matuszewski (organy) i zespół wokalny „Goślińskie Chabry”.

Po mszy św. barwny korowód na czele z Kapelą Podwórkową „Swoja Wiara” przeszedł do auli Gimnazjum nr 1. Gości powitali organizatorzy przeglądu: Bożena Rydzyńska kierownik zespołu „Goślińskie Chabry” i Arleta Włodarczak dyrektor Ośrodka Kultury, która przeczytała słowa przebywającego na urlopie burmistrza Dariusza Urbańskiego, skierowane do uczestników przeglądu. Burmistrz napisał m.in. : „… Przegląd Zespołów Śpiewaczych zaistniał na stałe w pejzażu kulturalnym Murowanej Gośliny. Jest to świetna inicjatywa, która popularyzuje muzykę biesiadną i rozrywkową oraz sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Bardzo cieszy Państwa entuzjazm, zapał i energia, po prostu radość życia. Życzę wszystkim zespołom udanych występów, znakomitej zabawy i dobrych wrażeń z pobytu w Murowanej Goślinie…”.

Tradycyjnie prezentacje zespołów rozpoczęły „Goślińskie Chabry” pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego. W przeglądzie wzięło udział jedenaście zespołów, w tym cztery z gminy Murowana Goślina. Wystąpiły zespoły :,,Złoty Liść” (Budzyń), ,,Olszyna” (Swarzędz), ,,Lubaszanki” (Lubasz), ,,Złota Jesień” (Kostrzyn), ,,Kleszczewianie” (Kleszczewo), ,,Wesoła Gromada” (Stęszew), ,,Stokrotki” (Tulce), ,,Goślinianka” (Murowana Goślina), ,,Una Canto” (Długa Goślina), Kapela Podwórkowa ,,Swoja Wiara” (Murowana Goślina), ,,Goślińskie Chabry” (Murowana Goślina).

Przegląd był bardzo udany, pełen humoru i znakomitej zabawy, a goślińskie zespoły miały bardzo dobre występy. Żal było się rozstawać, cała sala śpiewała razem ze „Złotym Liściem” z Budzynia piosenkę „Do widzenia mój kochany”.

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Arleta Włodarczak, Iwona Scheffler