home

Biesiada i gorące „CHABROWE LATO”

Tak gorącego lata nie mieliśmy od dawna, a tu jeszcze goręcej! Na scenie gorące zespoły śpiewacze z letnim repertuarem w zanadrzu.

W sobotę 9 lipca br. odbył się VIII Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Chabrowe Lato”. Zespoły uczestniczące w przeglądzie wzięły udział we mszy św. w intencji śpiewaków w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Po mszy św. wszyscy goście przeglądu zostali przyjęci w auli SP nr 1 pysznym obiadem. Na scenie pojawili się organizatorzy przeglądu: Bożena Rydzyńska kierownik zespołu „Goślińskie Chabry” i Arleta Włodarczak dyrektor Ośrodka Kultury. Wszystkich serdecznie przywitał Burmistrz Dariusz Urbański, który objął tegoroczny przegląd honorowym patronatem. Występy zespołów rozpoczęły „Goślińskie Chabry” pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego.

Już od pierwszych chwil zrobiło się wesoło, potem biesiada rozkręcała się na całego. Były tańce, wspólne śpiewy i przesympatyczna atmosfera. Zespoły otrzymały kwiaty i pamiątkowe statuetki z rąk Burmistrza Dariusza Urbańskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Konrada Strykowskiego. Najlepszą nagrodą była jednak entuzjastyczna reakcja publiczności, która bawiła się przednio. W przeglądzie wzięło udział dziesięć zespołów: ,,Złoty Liść” (Budzyń), ,,Złoty Kłos” (Duszniki), ,,Olszyna” (Swarzędz), ,,Kleszczewianie” (Kleszczewo), ,,Stokrotki” (Tulce), „Sonata” (Kaczory), „Retro Cafe” (Czerwonak), „JAN BOYS” (Chodzież),,Goślinianka” (Murowana Goślina), ,,Goślińskie Chabry” (Murowana Goślina). Po takiej zabawie pozytywnej energii wystarczy by śpiewać przez cały rok. Do zobaczenia na kolejnym przeglądzie !

 

Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Murowana Goślina

 

tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański