IRENA DUKAT NA FESTIWALU BLIŻEJ NATURY

15 marca br. w pawilonie ekspozycyjno-dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy twórczości plastycznej inspirowanej przyrodą. Wystawa odbywa się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Bliżej Natury organizowanego przez Fundację Rozwoju Miasta Poznania i Fundację Mundo Humano pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, JM Rektora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzeja Lesickiego, JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jana Pikula.

Irena Dukat jest znaną malarką w Murowanej Goślinie. Jej prace mogliśmy oglądać na wielu wystawach, znajdują się również w prywatnych kolekcjach sztuki w domach gośliniaków. Artystka związana jest z pracownią sztuki w naszym ośrodku kultury. Jej prace znalazły się na wystawie w drodze wyboru i selekcji przeprowadzonej przez organizatorów. Spośród kilkuset zgłoszeń wybrano trzydziestu autorów, co oznacza że Irena Dukat znalazła się w ścisłej czołówce artystów i weszła do panteonu uznanych twórców w tej dziedzinie sztuki. Kuratorką wystawy jest Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, artystka której prace mogliśmy zobaczyć na wystawach poplenerowych międzynarodowych plenerów rzeźbiarskich w Pławnie. Udział w wystawie to ogromny sukces Ireny Dukat, ale również naszego ośrodka kultury. Autorka pokazuje trzy obrazy olejne, na których widzowie mogą zobaczyć piękno goślińskiego pejzażu i walorów przyrodniczych z pietyzmem i miłością wykreowanych przez malarkę. Jesteśmy dumni z Pani Ireny Dukat i bardzo, bardzo gratulujemy !
Wystawę można zobaczyć do 22 kwietnia 2018 r.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański