Eliminacje gminne do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019

W czwartek 9 maja br. odbyły się w naszym ośrodku kultury eliminacje gminne doXXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Wzięło w nich udział dwadzieścia czworo dzieci z przedszkoli: Groszek, Klub Przedszkolaka, Leśne Skrzaty, Słoneczko, Smocze Wzgórze, Promyk i przedszkola w Łopuchowie.

Festiwal przebiega w czterech etapach: eliminacje gminne, eliminacje, powiatowe, eliminacje rejonowe i finał, obejmuje swoim zasięgiem województwo wielkopolskie. Każde dziecko przygotowuje jedną piosenkę w języku polskim z repertuaru dziecięcego.

Jury w składzie: Arleta Włodarczak, Krzysztof Warguła postanowiło nominować do eliminacji powiatowych następujących uczestników:

1. Lenę Jankowiak (Klub Przedszkolaka)
  2. Agatę Polewską (Klub Przedszkolaka)
  3. Natalię Rogalską (Słoneczko)
  4. Kornelię Szkudlarek (Przedszkole w Łopuchowie)

oraz wyróżnić:

1. Miłosza Warzechę (Smocze Wzgórze)
  2. Wiktora Zandeckiego (Klub Przedszkolaka)
  3. Alicję Szematowicz (Groszek)
  4. Hannę Sklepik (Promyk)
  5. Oliwię Belter (Klub Przedszkolaka)

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Tomasz Mizgier