home

„Każdy Przedszkolak śpiewać może…”

8 maja w sali Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyły się Eliminacje Gminne XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2013. Udział wzięły dzieci z przedszkoli: „Promyk” z Murowanej Gośliny, „Słoneczko” z Murowanej Gośliny, „Leśne Skrzaty” z Przebędowa, „Koniki Polne” z Białężyna, Klub Przedszkolaka z Murowanej Gośliny, „Smocze Wzgórze” z Murowanej Gośliny oraz Niepubliczne Przedszkole „Raczek” prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni. W sumie wystąpiło 24 solistów.

Festiwal ma na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców. Jest to impreza, która daje dużo pozytywnej energii organizatorom, wykonawcom i publiczności. Było kolorowo, zabawnie i „energetycznie”.

Festiwal ma charakter konkursu przebiegającego w czterech etapach: eliminacje gminne, eliminacje powiatowe ,eliminacje rejonowe i finał wojewódzki.

Nasze dzieci potrafią dobrze śpiewać!!! Piosenkarki i piosenkarze mieli bardzo dobrze dobrane piosenki do swoich możliwości wokalnych i wiekowych.

Poziom prezentacji wokalnych był na bardzo wysokim poziomie i trudno było wybrać finałową czwórkę wokalistów, którzy będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Jury w składzie:

Przewodniczący – Marcin Matuszewski, Patrycja Rogacka, Agnieszka Szymańska – Wojtera

po wysłuchaniu 24 prezentacji postanowiło przyznać nominacje do Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2013: Oliwii Dudziak z Klubu Przedszkolaka w Murowanej Goślinie, Jadwidze Łęckiej z Klubu Przedszkolaka w Murowanej Goślinie, Michalinie Sibilskiej z Klubu Przedszkolaka w Murowanej Goślinie, Mai Pers z Przedszkola „Słoneczko” w Murowanej Goślinie. Jury postanowiło tez wyróżnić:

Julię Dukarską z Przedszkola  „Promyk” w Murowanej Goślinie, Nadię Dolata z Przedszkola „Słoneczko” w Murowanej Goślinie, Aleksandrę Kajdasz z Przedszkola „Słoneczko” w Murowanej Goślinie, Hanię Klepacką z Klubu Przedszkolaka w Murowanej Goślinie.

Regulamin konkursu wymagał dokonania wyboru, jednak słowa uznania należą się wszystkim młodym wykonawcom, rodzicom i opiekunom. Dzieci zachwycały i bawiły zgromadzoną publiczność. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy przedszkolom za ogromną pracę dydaktyczną. Oczywiście mocno trzymamy kciuki za naszą nominowaną czwórkę.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera