XV MUR OFF ROCK

9 listopada br. odbyła się jubileuszowa XV edycja koncertu MUR OFF ROCK. To wydarzenie na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz muzycznych imprez w naszym mieście. Jest to impreza rockowa, która jako nieliczna przetrwała taki szmat czasu. Wszystko dzięki wielkiej pasji i miłości do muzyki grupy zapaleńców, którzy ciągną ten rockowy wóz do przodu. Muzyków i publiczność gościła sala imprezowa Ośrodka Kultury, gdzie specjalnie na tę okazję rozbudowana została scena.

W tym roku zagrali: gośliński THE MONDAYS, gnieźnieński SCARLET ECHO DECOY, gośliński FLYING HEADS i wągrowiecki MITIM. Wieczór wypełniły metalowe dźwięki w różnych stylistycznie odsłonach. Każdy mógł znaleźć coś interesującego i zaskakującego dla siebie. Oprócz wiernych fanów poszczególnych kapel byli również wolni poszukiwacze nowych brzmień oraz rodziny artystów. Środowisko słuchaczy rocka i wykonawców spotkało się na wspólnej celebracji muzyki, która daje wiele więcej niż tylko dźwięki. Ta muza jest wypowiedzią artystyczną o wielkiej sile oddziaływania, przekazem i bastionem wolności. MUR OFF ROCK to muzyczny spektakl, w którym poznajemy nowe światy w muzycznej podróży przez wyobraźnię.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański