home

MUR OFF ROCK

7 listopada 2009 roku w miejscowym Klubie Piwnica Pub II odbył się niesamowity koncert. Z okazji małego jubileuszu, bo to piąta edycja spotkań rockowych w naszej gminie „Mur Off Rock”, organizatorzy imprezy: Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Piwnica Pub II zaprosili do koncertu trzy mocne zespoły.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Flying Heads, to oczywiście rodowity zespół z naszej gminy ale coraz bardziej rozpoznawalny również w rockowym świecie Poznania i warto dodać, że to dzięki ich inicjatywie narodziła się ta impreza w naszym mieście. Kiedy atmosfera była coraz bardziej gorąca na scenie pojawił się zespół NONE, który w tym roku obchodził 10 lecie swojego istnienia i w dorobku ma kilka płyt oraz występy jako support polskiej czołówki rockowej.

Na koniec jako WIELKA GWIAZDA V Mur Off Rock wystąpił zespół Acid Drinkers, który obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny, a Murowana Goślina widniała no oficjalnej stronie Acid przy tak dużych miastach jak Warszawa, Łódź, Wrocław itp., które to zespół odwiedził podczas tej trasy. Po pierwszych utworach nastąpiło przywitanie przez wokalistę Tytusa, znanego mieszkańca naszej gminy stwierdzeniem, że fajnie grać w swojej knajpie. A później już tylko show i muzyka na najwyższym poziomie przez prawie dwie godziny.

Nikt z pośród 250 uczestników koncertu nie powinien narzekać na brak wrażeń, bo panowie z Acid pokazali, że mimo upływu lat ciągle są niedoścignioną kapelą w robieniu najprawdziwszego, szalonego, metalowego show!
Można zatem śmiało powiedzieć, że to wielkie wydarzenie muzyczne w postaci żywej legendy sceny metalowej w Polsce (zdobywcy 4 Fryderyków) na długo pozostanie w pamięci tych, którzy byli na tym koncercie.

 

Tomasz Mizgier