Lato „Goślińskich Chabrów”

Chabry

Po ponad rocznej przerwie nasz zespół wokalny „Goślińskie Chabry” z radością przyjął zaproszenia na spotkania zespołów seniorskich, pierwsze z nich odbyło się w Swarzędzu 17 lipca, następne w Kaźmierzu i Kostrzynie. Spotkania z innymi zespołami, prezentacje na scenie, wspólna biesiada i zabawa to radość dla wszystkich i mnóstwo pozytywnej energii. Zespół „Goślińskie Chabry” działa już ponad 50 lat, w ub. roku planowany był jubileuszowy koncert i warsztatowy wyjazd, niestety pandemia pokrzyżowała plany.

W tym roku udało się! W sierpniu „Chaberki” wyjechały do Ustronia Morskiego, zwiedziły też Kołobrzeg i ogrody w Dobrzycy oraz przygotowywały się do występu w Ryczywole i jubileuszowego koncertu, który odbędzie się 25 września br. W uznaniu zasług zespołu dla goślińskiej kultury, z okazji złotego jubileuszu, warsztatowy pobyt sfinansowano z budżetu ośrodka kultury.

Arleta Włodarczak
Zdjęcie: archiwum Ośrodka Kultury w Ryczywole