„Cudowny deszcz jesienny”

Po rocznej przerwie „powrócił” Gminny Konkurs Młodych Recytatorów „Jesień”, którego organizatorem jest nasz ośrodek kultury. Towarzyszyły nam różne emocje, z jednej strony radość i wzruszenie, nareszcie możemy się spotkać, a z drugiej strony w głowie kotłowały się myśli o pandemii. Byliśmy pełni obaw, nie tyle czy sobie poradzimy, ale czy konkurs nie straci swojego klimatu. Zupełnie niepotrzebnie! Pomimo tego, że byliśmy w maseczkach, siedzieliśmy w odstępach to konkurs nie stracił mocy w swym przekazie. Wręcz przeciwnie było wzruszająco i bardzo lirycznie. Teksty były wybrane do możliwości, zainteresowań i wrażliwości naszych adeptów sztuki władania słowem. Podziwialiśmy i zachwycaliśmy się dojrzałością prezentacji naszych recytatorów. Widać było ogrom pracy uczniów, polonistów i rodziców nad tekstem. Nasi recytatorzy „czuli” tekst – rozumieli i przeżywali. A dzięki temu tworzyli swoje niepowtarzalne recytatorskie opowieści. Na szczególne wyrazy uznania zasługują uczniowie klas VII-VIII. W tej grupie wszyscy recytatorzy zachwycali, a poziom prezentacji był na bardzo wysokim poziomie.

Jury w składzie: Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera miało bardzo trudne zadanie.

Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci karty upominkowe. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Serdeczne słowa podziękowania składam naszej przewodniczącej jury – Doni Boch za jej mądrość i wsparcie i niezwykłe czucie poezji, ale przede wszystkim za ogrom sympatii dla naszych młodych recytatorów. Konkurs odbył się 26 listopada br. w naszym ośrodku kultury.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier