home

„Wiosenno – poetycki zawrót głowy”

W dniu 10 kwietnia br. w nowej siedzibie ośrodka kultury przy ul. Mściszewskiej odbyły się Eliminacje Gminne do XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”.

Było i jest co chwalić, konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Piękna scenografia Bartka Stefańskiego, którą zachwycali się uczestnicy konkursu i publiczność .Teksty fantastycznie dobrane do wieku i osobowości uczestnika. Zawsze zwracaliśmy uwagę na puentę wiersza, którą w tym roku wszyscy recytatorzy uchwycili. A co ważniejsze dobrze rozumieli swój tekst. Zaskakujące utwory, z bardzo ciekawą interpretacją. Dzięki naszym sztukmistrzom władania słowem, mogliśmy się wzruszyć i śmiać. Zadaniem jury było wyłonienie trójki recytatorów, która będzie reprezentować naszą gminę podczas finału konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia br. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska Wojtera postanowiło:

  • Po wysłuchaniu 16 prezentacji recytatorskich uczniów klas podstawowych 1 – 3 wyróżnić: Weronikę Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1, Franciszka Błachowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Edytę Kądzielawę ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie i Rozalię Rogacką ze Szkoły Podstawowej w Białężynie.

Nominację do finału przyznać Dagmarze Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie.

  • Po wysłuchaniu 11 prezentacji recytatorskich uczniów z klas podstawowych 4 – 6 wyróżnić: Paulinę Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 2, Joannę Prętka ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Agatę Kądzielawę ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Natana Hilszer i Stanisława Grodzkiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.

Nominację przyznać Ewie Kaczorek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

  • Po wysłuchaniu jedynej prezentacji recytatorskiej w grupie starszej przyznać

Nominację Juli Koczorowskiej z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

Ubolewam nad faktem, że nie znalazło się więcej uczniów z gimnazjum.

Wszystkim młodym adeptom sztuki władania słowem i opiekunom gratuluję i dziękuję za wspaniałe przygotowanie uczestników. Trzymamy kciuki za naszą finałową trójkę podczas Wielkiego Finału. A na zakończenie serdecznie i niezmiennie dziękuję naszej przewodniczącej Dionizie Boch, która od lat służy swym czasem, doświadczeniem, obdarza sympatią i cennymi uwagami naszych recytatorów. Doniu, dzięki takim ludziom świat jest piękniejszy.

Zapraszam serdecznie na Finał naszego konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia br. o godz.10.00 w sali ośrodka kultury przy ul. Mściszewskiej 10.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera.