home

Wiosna tuż, tuż …

5 kwietnia br. w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” gościliśmy młodych recytatorów, którzy wzięli udział w eliminacjach XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie.” W zmaganiach konkursowych wzięło udział 39 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy, w ubiegłym roku było 35 osób. Od lat konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach (eliminacje szkolne, gminne i finał powiatowy). Zadaniem jury było wyłonienie 3 osobowej reprezentacji Murowanej Gośliny, która weźmie udział w finale powiatowym. Z roku na rok młodzi recytatorzy podnoszą sobie poprzeczkę, poziom jest co raz wyższy. A dla jury coraz więcej pracy. Byliśmy zachwyceni wieloma recytacjami, właściwym doborem tekstów, a przede wszystkim coraz śmielszą i odważną sztuką władania słowem. Młodzi recytatorzy poszukują nowych wierszy, które z jednej strony zaskakują, a z drugiej zmuszają do większej pracy nad tekstem . Miło było słuchać, ale za to bardzo trudno było wybrać tych najlepszych.

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska – Wojtera postanowiło:

  • po wysłuchaniu 18 prezentacji recytatorskich uczniów klas podstawowych 1 – 3 wyróżnić: Natana Hilszer i Weronikę Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1, Paulinę Kaczmarek i Marcela Zachwyca ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, a nominację do finału przyznać Monice Karaśkiewicz ze szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.
  • po wysłuchaniu 20 prezentacji recytatorskich uczniów klas podstawowych 4 – 6 wyróżnić: Zosię Błachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Kacpra Jankowiaka ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Agatę Kądzielawę ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Alicję Ratajczak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, a nominację do finału przyznać Mai Spychalskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.
  • po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich wiersza i prozy uczniów z klas gimnazjalnych wyróżnić Adriannę Nowicką z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, a nominację do finału przyznać Monice Puk z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

Wszystkim młodym adeptom sztuki władania słowem i opiekunom gratulujemy wspaniałego przygotowania i udanego występu. Trzymamy kciuki za naszą finałową trójkę podczas Wielkiego Finału. A na zakończenie serdecznie dziękuję naszej wspaniałej przewodniczącej Dionizie Boch, która od lat służy swym czasem, doświadczeniem, obdarza sympatią i cennymi uwagami wszystkich naszych recytatorów, aby ich występy były coraz lepsze.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera