home

IV Letni Festiwal Muzyczny ‚Musica Sacra Musica Profana’

W dniu 1 lipca w Długiej Goślinie odbył się Koncert Inauguracyjny, IV Letniego Festiwalu Muzycznego „Musica Sacra Musica Profana”. Patronat honorowy nad koncertem objął Starosta Powiatu Poznańskiego – Jan Grabkowski.

W obu częściach koncertu, królowała radosna, żywiołowa muzyka okresu baroku, za sprawą Antonio Vivaldiego. W części pierwszej –Musica Sacra, wysłuchaliśmy „Stabat Mater na alt smyczki” w wykonaniu Doroty Lachowicz solistki Warszawskiej Opery Kameralnej, której towarzyszył Kwartet Smyczkowy „Prima Vista”, Maria Erdman na klawesynie i Anton Birula na teorbanie. W części Musica Profana, rozbrzmiały „Cztery pory roku” w brawurowym wykonaniu, najwybitniejszego wirtuoza skrzypiec, Konstantego Andrzeja Kulki, Kwartetu „Prima Vista”, Marii Erdman i Antona Biruli, który tym razem grał na arcylutni.Koncert poprowadził Marcin Matuszewski.

Jak co roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Długiej Gośliny, którym chciałabym serdecznie podziękować, gościnności Księdza Proboszcza Piotra Skoczylasa, szczodrości naszych sponsorów, władz samorządowych, wojewódzkich i powiatowych mogliśmy się ponownie spotkać z muzyką na najwyższym poziomie artystycznym.

Już teraz zapraszamy na drugi koncert festiwalu, który odbędzie się 29 lipca o godz. 20.30, na nadzwyczajny koncert Wiesława Prządki z Krakowską Orkiestrą Kameralna „Piazzoforte”.

Sponsorzy IV Letniego Festiwalu Muzycznego „Musica Sacra Musica Profana”:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatu Poznańskiego, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza”, Firma SPEEDER Dareka Chmielewskiego, Gospodarstwo Agroturystyczne Krystyny i Leszka Ciesielskich w Łoskoniu Starym, Poczta Polska, Danuta Gawronik.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.