home

Laury dla Murowanej Gośliny

7 listopada 2006 r. w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VII edycji konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”.

W gronie wyróżnionych po raz kolejny znalazła się Murowana Goślina. Najwyższe uznanie zespołu sędziów dokonujących oceny projektów oraz kapituły konkursu zdobyły dwie imprezy organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji (spośród pięciu zgłoszonych). Za IX Zlot Zespołów Flażoletowych „Pyrkosz Gośliński” w Długiej Goślinie Ośrodek Kultury zdobył nagrodę finansową, natomiast za VII Rajd Turystyczny po Puszczy Zielonka „Goślińskie Lofry” nagrodę rzeczową – aparat fotograficzny.

Nagrody odebrały: dyrektor MGOKiR Lucyna Bełch i główny specjalista w Oddziale Poznańskim Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – kierownik Rajdu Turystycznego po Puszczy Zielonka „Goślińskie Lofry” Danuta Śliwa.