home

Miała baba koguta…

„Miała baba koguta…
(czyli targowanie w Boduszewie)”

Chciało się zaśpiewać, gdy pani sołtys Boduszewa Elżbieta Winogrodzka wręczyła takiż żywy upominek prowadzącej imprezę Sylwii Prętkiej-Galas. Koguty (i malowane, i wycinane) zagościły również na scenie. A wszystko to miało miejsce w sobotę 9 czerwca 2007 r. w gościnnych progach Pałacu w Boduszewie, gdzie po raz siódmy odbywała się wystawa folkloru i produktów rolnych pod nazwą Targ Wiejski.

Różnorodne stoiska oferowały m.in. wędliny, domowe wypieki, produkty pszczele, kwiaty i ozdobne krzewy, ponadto wyroby rękodzielnicze i twórczość amatorską. Nie zabrakło minizoo, przejazdów bryczką, zawodów strzeleckich, loterii fantowej i atrakcji dla dzieci. W programie artystycznym wystąpiły zespoły „Goślinianka”, „Goślińskie Chabry”, Orkiestra Dęta OSP z zespołem tanecznym, a także zespoły taneczne Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2. Program przygotował też Zespół Szkół im. J. i Wł. Zamoyskich w Rokietnicy Szkoła w Murowanej Goślinie. Zaprezentowały się grupy z Boduszewa: zespół taneczny „Six teens” oraz instrumentalne Trio z Boduszewa. Gwiazdą wieczoru okazała się Anna Jantar, a to za sprawą jej piosenek wykonanych przez Małgorzatę Woźniak i Artura Pokorzyńskiego. Program artystyczny wzbogacony był o monologi w gwarze poznańskiej przedstawione przez prowadzącą Sylwię Prętką-Galas oraz dawną mieszkankę Boduszewa Marię Rydlewską. Imprezę zakończyła zabawa taneczna „do białego rana”.

Otoczenie pałacu sprzyjało kulturalnemu wypoczynkowi, a zapowiadane deszcze, wyjątkowo ominęły piękny teren Targu Wiejskiego.

Dziękujemy za pomoc w organizacji mieszkańcom Boduszewa.

Lucyna Bełch