Wianki nad Wartą

Po raz drugi Ośrodek Kultury i Sołectwo Mściszewo zaprosili mieszkańców naszej gminy na imprezę plenerową „WIANKI – W RYTMIE SERCA”, która odbyła się w sobotę 23 czerwca br. Deszczowa pogoda trochę popsuła nastroje organizatorów, najważniejsze  że od godz. 18.00 już nie padało. Prowadzący imprezę: Lucyna Bełch i Zbigniew Bitner po powitaniu wszystkich gości złożyli życzenia imieninowe gospodarzom: Danucie i Janowi Wenclom oraz sołtysowi Janowi Gruszczyńskiemu.

Wszystko rozpoczęło się II Powiatowym Przeglądem Piosenki Lirycznej, w którym udział wzięło 15 wykonawców. Młodzi artyści otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki, które wręczali: Alicja Kobus, Wiceprzewodnicząca Komisji Rady Miejskiej i Jarosław Dobrowolski, Radny Powiatu Poznańskiego. Wyróżnienie specjalne przeglądu otrzymała Patrycja Rogacka, mieszkanka Murowanej Gośliny, uczennica Zespołu Szkół w Bolechowie. Liryczny nastrój trwał także w trakcie koncertu Wojtka Gęsickiego, największego barda na świecie (203 cm).  Następnie zaprezentowała się Kapela Podwórkowa „Wiarusy” ze Śmigla. Kulminacją wieczoru był obrzęd świętojański przygotowany przez zespół folklorystyczny „Goślinianie”, 15 Drużynę Harcerską „Gryf” i młodzież gimnazjalną.  Całością kierowała Marzenna Karbowska. Pogodna, księżycowa noc sprzyjała uczestnikom zabawy, którzy przy muzyce zespołu „FORTE” bawili się do godziny drugiej. Dużą atrakcją imprezy były pokazy w Warcie przeprowadzone przez OSP Murowana Goślina z udziałem psa Państwa Kornackich. Nie zabrakło też uczty dla ciała, można było spróbować strażackiej grochówki, kiełbaski z rożna, chleba ze smalcem i domowych wypieków. Należy podkreślić wyjątkową scenografię (scena i pływające dekoracje w Warcie), nad którą przeszło miesiąc pracowali: Danuta i Jan Wenclowie, Teresa i Janusz Rakowscy i Walentyna Gruszczyńska.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Mściszewa za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie imprezy.

Impreza zrealizowana z pomocową finansową Gminy Murowana Goślina i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Arleta Włodarczak