home

Wianki nad Wartą

W sobotę 18 czerwca 2011 r. już po raz piąty Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie oraz Sołectwo Mściszewo zaprosili mieszkańców naszej gminy na imprezę plenerową „Wianki ”. Jest to druga tegoroczna impreza z cyklu „ Murowane Lato 2011”

Pomimo nie najlepiej zapowiadającej się pogody chęć zobaczenia tradycyjnego obrzędu „nocy świętojańskiej” oraz dobrej zabawy w urokliwym miejscu na Przystani Binduga w Mściszewie przyciągnęła dużą liczbę mieszkańców naszej gminy. Tradycyjnie już na przybywających na imprezę czekała wspaniała kawiarenka przygotowana przez panie  z sołectwa oraz atrakcje dla dzieci i dobrze zaopatrzone stoiska gastronomiczne.

DSC_6674.JPG

DSC_6724.JPG

DSC_6884.JPG

Po rozpoczęciu imprezy o godz. 17.30 na scenie pojawił się zespół „UNA CANTO” z Długiej Gośliny. Zespół wystąpił z  bardzo ciekawym programem szantowym,  pasującym klimatem do imprezy. Ciekawie stroje  wykonawców z zespołu, dobrze zrobione aranżacje wykonywane na żywo przez dobrych muzyków oraz z sercem zaśpiewane utwory bardzo spodobały się uczestnikom imprezy. Następnie zaprezentował się zespół MAX BAYER wraz z humorystą Mieczysławem Górą. Zespół  bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością, co przyczyniło się do wspólnych  tańców przy scenie i  dobrej, dowcipnej  zabawy. Po tańcach i utworach biesiadnych przyszedł czas na całkowitą zmianę klimatu. Koncert zespołu  „SAMBA FOLA” to niewątpliwie bardzo interesujący spektakl muzyczny z bardzo ciekawym instrumentarium. Zespół zaprezentował różnego rodzaju instrumenty perkusyjne, dijambe, bongosy itp. w utworach pochodzenia rdzennoafrykańskiego.  Grupa Samba Fola wprowadziła w znakomity sposób uczestników imprezy w oczekiwany obrzęd przygotowany przez Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” pod kierunkiem Marzenny Karbowskiej, który zakończył tradycyjne puszczanie wianków do Warty. Ostatnim akcentem przed zabawą taneczną było losowanie nagród głównych loterii fantowej a później już tylko wspaniała zabawa taneczna z zespołem Music Partners.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dziękujemy: Pobiedzisko – Goślinskiemu Banku Spółdzielczemu w Murowanej Goślinie, Dorocie Stencel. 

Po raz pierwszy na Wiankach Sołectwo Mściszewo przeprowadziło zbiórkę publiczną   z przeznaczeniem  na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnego Kamila Bałażyka-mieszkańca sołectwa Mściszewo: zebrano 1121,88 zł. Kwotę  przekazano w dniu 18.06.2011 rodzicom Kamila. 

Tomasz Mizgier